ויאגרה
פעילות התרופה ויאגרה לזקפה אין-אונות תופעות לוואי אזהרות והתוויות נגד הוראות שימוש עלון לצרכן

ויאגרה לזקפה

אצל רב הגברים מתבטאים הקשיים בתפקוד המיני בהפרעות זקפה. הנתונים מספרים על כ 45% מן הגברים מעל גיל 40 הסובלים מבעיות זקפה בדרגה זו או אחרת. בעבר סברו כי בעיות זקפה הן עניין של גיל, אך מסתבר כי לא רק הגיל הוא גורם המשפיע על הזקפה, בעיות זקפה נגרמות כתוצאה מגורמים פיזיולוגיים (כגון סוכרת, יתר לחץ דם, כולסטרול גבוה, השמנה, נטילת תרופות ותופעות לוואי הנגרמות מהן וכו') או כתוצאה מגורמים פסיכולוגיים (כגון לחץ, חרדה, דיכאון, מתח, עייפות וכו'). כיום, קיימים סוגים שונים של תרופות המיועדות לטיפול בהפרעות זקפה, חלקן טבעיות וחלקן קונבנציונליות, חלקן מוכחות וחלקן מגוחכות. כל אחת מן התרופות עשויות להשפיע על כל מטופל בצורה אחרת. כל מקרה לגופו. תרופה שתשפיע על מטופל אחד ותגרום לו לזקפה לא בהכרח תשפיע על מטופל אחר ולהיפך.

בעידן זה הטיפול בבעיות זקפה הפך לפשוט וקל, שלא כמו בשנים עברו בהם הטיפולים בבעיות זקפה היו מסובכים וכואבים יותר (הזרקות לפין, השתלת תותב, שימוש במשאבת ואקום וכו'). מאז פריצת הויאגרה לשוק התרופות (בשנת 1996) גברה המודעות לטיפול בבעיות הזקפה וכיום מספר הגברים הפונים לטיפול רפואי גדל עד מאד, עם זאת, מדווחים רופאים ואנשי המקצוע כי רב הגברים הפונים לטיפול רפואי מגיעים זמן רב לאחר זיהוי הבעיה, וחלוף זמן זה עלול להחריף ולהחמיר את המצב ולגרום לבעיות פסיכולוגיות כגון דיכאון, חרדה, חוסר בטחון, דימוי עצמי נמוך, בעיות בזוגיות. עוד מסבירים אנשי המקצוע כי בעיות זקפה עלולות להגרם כתוצאה מבעיות פיזיולוגיות כגון מחלות רקע שהמטופל אינו מודע להן, ולכן כאשר מטופל נתקל בבעיות זקפה הדבר צריך להדליק לו נורה אדומה ועדיף לו לגשת לבדיקות כלליות. לסיכום, הדבר הנכון ביותר הינו לדווח לרופא המשפחה על הבעיה, לגשת לבדיקות ועם יש צורך לגשת לטיפול רפואי מקצועי ולא ליטול תרופות ללא פיקוח רפואי שעלולות לגרום למטופל לנזקים.
אתר מידע בנושא: ויאגרה

טיפול טבעי לבעיות זקפה

רבים הם הגברים הנתקלים בבעיות זקפה ואינם מעוניינים לקבל טיפול רפואי קונבנציונלי.

כיום ניתן למצוא תכשירים טבעיים המסייעים לבעיות זקפה, כאשר כל אחד מן התכשירים עשוי לסייע לבעיה במידה זו או אחרת, כל מקרה לגופו, כאשר יש לקחת בחשבון מהו הגורם לבעיה.

1. יש הטוענים כי הפירות היבשים כגון: התמרים, השקדים והאגוזים הם ממריצים טבעיים הגורמים להגברת כח הגברא. אין כל הוכחה חותכת לכך אך יש המקפידים לצרוך אותם מידי יום או לפני קיום יחסי המין.

2. גם השום נחשב לאחד הממריצים והמעוררים הטבעיים, אך אם תאכלו ממנו לפני קיום יחסי המין לא בטוח שבת הזוג תחפוץ בחברתכם. מתכון ידוע כתרופת סבתא הוא שום ושמן זית, כאשר הסבתות נהגו לכתוש שום, לשפוך עליו שמן זית (בכבישה קרה) ולהניחו מספר ימים במקום מוצל וקריר ומידי יום לשתות כף.

3. הגת - צמח הגת ידוע בסגולותיו הרפואיות. את עלי הגת (הצעירים) נוהגים ללעוס (בעיקר גברים ממוצא תימני). הגת מכיל חומרים פעילים רבים ביניהם על אלקלואידים, קאתין וקאתינון הגורמים לתחושת אופוריה, עירנות מוגברת, בטחון עצמי, המרצת מחזור הדם, שיפור איכות תאי הזרע, שיפור יכולת ההפריה, שיפור הזקפה ועוררות החשק המיני.

4. ביצי דג בורי – תרופת סבתא נוספת מבוססת על ביצי דג בורי מיובשות בתוספת שמן ומלח. את הביצים יש להניח לייבוש בשמש למשך מספר ימים עד שהופכות לקשות. מומלץ לאכול לפני קיום יחסי מין.

גלולות זקפה טבעיות

1. ה"גברא" – כמוסות מן הטבע המיועדות להגביר את רמת הטסטוסטרון כדי להגביר את החשק, לייצר זקפה קשה ויציבה ולהאריך את זמן הזקפה.

2. הג'ינסנג – כמוסות המכילות את צמח הג'ינסנג הידוע בסגולותיו הרפואיות. החומרים הפעילים שבצמח ממריצים וגורמים לעוררות מינית. מומלץ מאד להיוועץ ברופא בטרם השימוש מאחר והג'ינסנג עלול להשפיע במקרים של נטילת תרופות אחרות ועלול להוות סכנה.

3. מאקה - צמח המאקה ידוע בקרב הדרום אמריקאים כבעל סגולות רפואיות רבות, בעבר נהגו להשתמש בו במקרים של חוסר ריכוז, בעיות זקפה, בעיות פריון, בעיות הורמונאליות או בעיות גיל המעבר (אצל הנשים) גלי חום וכו'.

ויאגרה, סיאליס ולויטרה

אלה הן שלושת התרופות ממשפחת מעכבי האנזים המיועדות לטפל בבעיות זקפה. הויאגרה פותחה על ידי חברת "פייזר" כתרופה לתעוקת חזה, הויאגרה פרצה לשוק התרופות בשנת 1996 אך אושרה על ידי ה – FDA בשנת 1998.
הויאגרה ידועה כאחת התרופות אשר נכנסה להיסטוריה בעולמם של הגברים והצילה חייהם של רבים מן הגברים אשר סבלו מבעיות בתפקוד המיני, אימפוטנציה, אין אונות ובעיות זקפה. מאז פריצת הויאגרה לשוק התרופות דווח על מליוני גברים ברחבי העולם המשתמשים בויאגרה, ניתנו כ – 250 מליון מרשמים ולחברת "פייזר" ידוע כי אחוז גבוה מן הגברים רוכשים את התרופה ללא מרשם רפואי מאחר ואינם מעוניינים לדווח על הבעיה. מאחר והתרופה נמכרת בהיקף של מליירדי דולרים מידי שנה הפכה התרופה ל"תרופה המזוייפת ביותר" בעולם כולו. הויאגרה משפיעה תוך 30-40 דקות מרגע נטילתה, היא אינה מאפשרת צריכת מזון עם נטילת התרופה, המזון יקטין את יכולת הספיגה של התרופה בדם, את יעילותה ויקצר את טווח השפעתה. טווח ההשפעה של הויאגרה כ – 4 שעות, והזקפה תופיע אך ורק בעקבות גירוי מיני.
אתר מידע בנושא: ויאגרה

הסיאליס – פותחה מספר שנים לאחר הויאגרה ובעקבות הצלחתה המסחררת, אך יצרנית הויאגרה, חברת לילי, דאגה שגלולת הזקפה החדשה – הסיאליס, תהיה משופרת יותר ותענה על צרכיהם של רבים מן הגברים אשר התלוננו כי הויאגרה "מגבילה" אותם בטווח ההשפעה הקצר שלה, ומגבילה אותם בצריכת המזון שניתן לצרוך לפני נטילת הגלולה. הסיאליס בעלת מנגנון פעולה דומה לויאגרה, היא פועלת באמצעות חומר פעיל המעכב אנזים PDE5 אך מכילה מינון גבוה יותר של חומרים פעילים המעניקים למטופל טווח ארוך יותר בו תשפיע התרופה – בין 24-36 שעות במהלכן תיווצר זקפה רק בעקבות גירוי מיני. ניתן ליטול את הסיאליס בתוספת ארוחה. הדבר לא יוריד את יעילות התרופה אך יש להמנע ממזון רווי שומן.
אתר מידע בנושא: סיאליס

הלויטרה – הלויטרה נמכרת בישראל משנת 2004. מנגנון הפעולה של הלויטרה דומה לשתי אחיותיה – הויאגרה והסיאליס. שלושת התרופות פועלות על ידי עיכוב אנזים PDE5 וגורם להרחבת כלי הדם ובעקבות כך זרימת דם מואצת ומוגברת לאיבר המין – דבר הגורם לאיבר להתרחב, להתארך ולהזדקף לאורך זמן. הלויטרה יתרונות רבים, היא ידועה כמקלה במקרים של דיכאון, ניתן לצרוך את הלויטרה בתוספת ארוחה, היא מגיעה גם באריזה דיסקרטית המכילה סוכריות לויטרה ומעניקה לגברים אפשרות ליטול אותה גם בעת בילוי ללא חשש שמישהו יבחין בכך. ללויטרה טווח השפעה הקצר מבין כל הגלולות – תוך כ – 16 דקות. טווח השפעתה למשך 6-12 שעות. תופעות הלוואי של כל התרופות הללו דומות: הסמקה, כאבי ראש וסחרחורות, תחושות במערכת העיכול (בעיקר צרבת), קושי בזיהוי צבעים וכתמים כחולים בראיה (בנטילת ויאגרה), כאבי שרירים וגב (בנטילת הסיאליס).
אתר מידע בנושא: לויטרה

בנטילת הויאגרה והלויטרה תופעות הלוואי נמשכות זמן קצר, בנטילת הסיאליס ימשכו תופעות הלוואי זמן ארוך יותר מאחר והסיאליס מכילה מינון גבוה יותר של חומרים פעילים. תופעות הלוואי מתמעטות עם הזמן ולעיתים אף נעלמות.

מידע ועדכונים חשובים