ויאגרה
פעילות התרופה ויאגרה לזקפה אין-אונות תופעות לוואי אזהרות והתוויות נגד הוראות שימוש עלון לצרכן

פעילות התרופה

ויאגרה מכילה חומרים פעילים הפועלים לעיכוב אנזים PDE5 , החומרים הפעילים סילדנאפיל, טדלפיל ווארדלפיל פועלים על מנגנון מבוקר וגורמים לזקפה בזכות נוכחותם הגורמת לשמירה על רמות גבוהות של אנזים הקרוי GMP, אך על מנת שהתרופות יסייעו למטופל הסובל מבעיות או הפרעות בזקפה אמורים להתקיים מספר תנאים:

- שכלי הדם יתפקדו כראוי ויאפשרו זרימת דם תקינה בעורקים ובורידים
- שמערכת העצבים תהיה תקינה ובריאה
- שהמערכת ההורמונאלית תהיה תקינה ותייצר טסטוסטרון ברמה תקינה
- שיהיה גירוי מיני פיזי או מנטלי שיגרום לתרופה לפעול

כאשר מתקיימים כל התנאים הללו, התרופות המעכבות אנזים יפעלו באופן הבא:

כאשר גבר חש בגירוי המיני יועברו למח אותות באמצעות מערכת העצבים, המולקולה NO מעבירה אותות כימיים הגורמים להגברת ייצור חומר בשם GMP אשר גורם להרחבתם של כלי הדם וכך מתאפשרת זרימת דם מואצת ומוגברת לפין, תאי השריר החלק מגיבים לגירוי ומתחילים להזרים דם בכלי הדם שהתרחבו, הדם מגיע לעורקי הפין ואז נגרמת זקפה יציבה וקשה.

האנזים PDE5 אינו פועל בפני עצמו. הוא נחשב כאחד ממשפחת האנזימים השייכים למשפחת הפוספו די-אסטרזות המכילה 11 אנזימים חיוניים לכלי הדם ולרקמות הגוף. התרופות הפועלות באמצעות מנגנון עיכוב אנזים PDE5 עלולות להשפיע גם על אנזימים אחרים (מתוך כל ה – 11 אנזימים) ז"א שהשפעתם עלולה להשפיע על איברים, רקמות וכלי דם נוספים בגוף (כגון עיניים, שרירים, מערכת העיכול וכו') וזאת הסיבה שעלולות להיגרם תופעות לוואי שונות כתוצאה מנטילת התרופה, כגון כאבי ראש, כאבי גב, כאבי שרירים, הסמקה, צרבת, גודש באף, הפרעות במערכת העיכול, הפרעות בראיית צבעים, ראיית כתמים כחולים בשדה הראיה וכו'. יש לקחת בחשבון שככל שהשפעת התרופה ארוכה יותר, גם תופעות הלוואי עלולות להמשך זמן רב יותר.

לאחר הפעילות המינית, כאשר תתרחש השפיכה ויחלוף הגירוי המיני, יזרום הדם החוצה מהפין והוא יחזור לגודלו הרגיל.