ויאגרה
פעילות התרופה ויאגרה לזקפה אין-אונות תופעות לוואי אזהרות והתוויות נגד הוראות שימוש עלון לצרכן

ויאגרה ללא מרשם רופא

הגלולה כחולה מגיעה למדפים בישראל ובקרוב ניתן יהיה לרכוש את התרופה בשמות מסחריים שונים ללא מרשם רופש. עש דנת 2018 השימוש בגלולות און בכלל היה מוגבל לפי מרשם רופא, אבל כעת, זה עומד להשתנות: משרד הבריאות כבר החליט שגלולות און כגון ויאגרה ותרים ימכרו בארץ הקודש ללא מרשם רופא, בדומה למדינות נוספות בעולם. אז באילו תנאים תוכלו לרכוש את הגלולה?


במשרד הבריאות הטילו מספר הגבלות על רכישת התרופה בבית המרקחת. למשל רק גברים מעל גיל 35 יוכלו לרכוש את התרופה וגם אז רק לאחר תשאול של הרוקח שצריך לוודא עם הפציינט שאין חשש לנזק בריאותי כלשהו. בנוסף, רכישת הכדורים תוגבל- הגברים יוכלו לרכוש רק 2 גלולות של 50 מ"ג או 4 גלולות של 25 מ"ג בכל רכישה. הגבלה זו היא בבחינת לעג לרש, שכן ניתן לעבור ממקום למקום ולרכוש עוד גלולות, והגבלה זו רק תקשה על המשתמשים הכבדים דבר שעלול לדחוף אותם בחזרה לרכוש את התרופות באתרים מפוקפקים. לא שאפשר לצפות ממשרד הבריאות יותר מכך, הרי ברור כבל לכולם שמדובר במשרד ששומר על הרבה אינטרסים, אבל פחות על בריאות הציבור.

עם השינוי הדרמטי הזה, ישראל מצטרפת לבריטניה וניו זילנד בעולם המערבי, ולמדינות נוספות במזרח אירופה כמו רומניה, צ'כיה ועודוכם לתאילנד, סין, הודו, יפן ועוד מדינות במזרח ששינו את מעמדה של התרופה ושם הגלולות נמכרות בבתי המרקחת לכל דורש ללא מרשם. לכתבה המלאה